maandag 5 september 2011

Fruitpuzzel–oplossing

image
m = prijs van 1 meloen   p = prijs van 1 appelsien  a = prijs van 1 bakje aardbeien  en g = prijs van 1 mango.

m = p + 1/3p = 4/3p
a = m + p
g = a – m
m + p + a + g = € 6,80

Dus is g = m + p – m = p. Een mango kost dus evenveel als een appelsien.
m + 2p + a = € 6,80
m + 2p + m + p = 2m + 3p = 8/3p + 9/3p = 17/3p = € 6,80 of p = €1,20 = g
a = 7/3p = € 2,80
m = 4/3p = €1,60

Voilà: 1 meloen kost €1,60   1 appelsien kost €1,20   1 bakje aardbeien kost €2,80
en 1 mango kost €1,20
.
Smakelijk! Want fruit is gezond.

 

Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen